Skip to main content

O Hnízdě

V Ostravě nejen bydlíme, ale opravdu žijeme – ať už je to v Docku na nábřeží, v Komenského sadech u řeky nebo v místních kavárnách, jsme tady doma.
Jako takovým nám osud města a místní komunity není lhostejný, a na jeho rozvoji se chceme podílet.
Rozhodli jsme se tedy vytvořit něco, co nám všem v Ostravě při práci a studiu chybělo. Proto vzniklo Hnízdo – pro nás i pro vás. 

Lidé z Hnízda

Každý jsme jiný, ale spojují nás ostravské kořeny a touha měnit svět kolem sebe.

Marek Stratil

Ujíždím na tvoření a na Ostravě, je to moje láska na druhý pohled. Na gymplu jsem začal prolézat sídliště, historická místa a začal jsem být více a více pyšný na místo, kde jsem se narodil, a proto jsem nadšený z toho, že můžu být u vzniku místa jako je Hnízdo.
Chci abychom vytvořili příjemné místo kde může kdokoliv a cokoliv tvořit. Ať už natáčíš, maluješ nebo potřebuješ místo kde můžeš pracovat protože co si budem, pracovat z domu, v blízkosti postele je občas celkem hard.
Moc se těším na to co tu všechno vznikne a jaké nové lidi v Hnízdě poznám.

Kača Holomáčová

Vyrostla jsem v srdci Ostravy, a ať už jsem z ní utekla krátkodobě kamkoliv, vždycky mě to táhlo zpátky k vysokým pecím, těžním věžím, na nábřeží, do Komeňáku a do víru místního industriálu. Miluju barvy a věřím, že právě Ostrava je jich plná. Doufám, že k tomu teď bude přispívat i Hnízdo a komunita, která se tvoří kolem něj. Tvoříme spolu místo, které jsem já sama potřebovala, když jsem v Ostravě studovala, a nemůžu se dočkat toho, až uvidím, co všechno se v něm vylíhne.

Tom Michalko

Vždycky jsem měl problém si vybrat jednu věc, na kterou se mám soustředit.
Přestože jsem vyzkoušel různá odvětví, tak mi došlo, že moje specializace není v jedné odbornosti, ale v propojování jednotlivých světů.
Hnízdo je pro mě prostředí, kde se protnou lidé z různých sfér - od kreativity přes vzdělání, až po business projekty. Těším se na všechno, co z Hnízda vzlítne.

Andy Michalková

Každý z nás se občas potřebuje někam zašít, mít to své místo, kde se můžeš soustředit, tvořit, přemýšlet, chillovat a tak. A my jsme si to místo prostě vytvořili. Naše vlastní Hnízdo. Tak nějak naše vaše Hnízdo.
Sama vím jak těžké je se soustředit třeba v kavárně když kolem vás proudí spoustu lidí, pěkný pes, typek má dobre boty, ta má supr vlasy, bžum a pracovní den je v pdachu.
Proto mám radost z celkové atmosféry, kterou hnízdo už teď vytváří.